Dywanik łazienkowy, ozdoba i funkcjonalność 0
Dywanik łazienkowy, ozdoba i funkcjonalność

Dywanik łazienkowy – estetyczny i praktyczny dodatek do łazienki

Co zrobić, aby łazienka stała się przyjemniejsza a przy tym bezpieczniejsza? Wystarczy jeden element dekoracyjny, a Twój salon kąpielowy nabierze nowego charakteru.  Wyjście z wanny po gorącej kąpieli lub orzeźwiający prysznic nie byłyby tym samym, gdyby nie obecność niewielkiego dodatku na podłodze łazienki. Poranki okalane zimną podłogą, która aż szczypie w stopy. Na pewno doświadczyłaś tego nie raz i nie dwa.

Czy dywanik łazienkowy to wymysł współczesności?

Okazuje się, że już w czasach średniowiecza rodziny królewskie w swych komnatach posiadały skóry zwierząt (np. dzików, owiec). Nie było wówczas tylu możliwości dostatecznego ogrzania wysokich pomieszczeń. A poranki przy wygaszonym kominku mogły źle wpływać na zdrowie i urodę dam. Z biegiem lat unowocześniano wiele zastosowań dla skór. Podkładano je pod bale kąpielowe, aby zamożni nie musieli boso stąpać po chłodnych parkietach tuż po kąpieli.

Do czego dzisiaj służy nam dywanik łazienkowy

W dzisiejszych domach dywanik również spełnia funkcję ochronną tak jak w dawnych czasach. Jednak dziś,  przywiązujemy jeszcze dużą wagę do estetyki. Jak wiadomo, łazienka to królestwo kobiet. Jesteśmy perfekcjonistkami, które pragną otaczać się rzeczami pięknymi a przy tym funkcjonalnymi.

Bezpieczeństwo dywaników łazienkowych

Czy wiecie, że 80% wypadków zdarza się w domu. Z tego 37% zdarzeń to poślizgnięcia się na mokrej powierzchni. Obecność dywanika łazienkowego może pomóc w uniknięciu tego typu wypadków.

Aby dywanik dobrze sprawdzał się w łazience, musi być również bezpieczny. Zbyt lekki i gładki dywan może narazić Cię na upadek w wyniku poślizgnięcia. Dywanik łazienkowy, aby zachowywał właściwości antypoślizgowe, musi być gruby i stabilny lub posiadać matę antypoślizgową.

Pielęgnacja dywanów w łazience

Łazienka to miejsce gromadzenia się dużej ilości wilgoci. Para wodna, krople, które kapią z naszych ciał po wyjściu z kąpieli sprawia, że woda jest wszędzie. Dywanik łazienkowy powinien być odporny na takie warunki. Wystarczy, że posiada właściwości wchłaniania wody. Aby zachować czystość dobrze jest, kiedy można go prać w pralce. Dlatego też najlepiej sprawują się dywaniki bawełniane.

Na koniec kilka słów o naszych dywanikach

Dbając o bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich proponuję dywaniki wykonane z naturalnego, wysokiej jakości sznurka bawełnianego. Dlaczego? W kilku punktach pokaże Ci, dlaczego warto:

- Mocny bawełniany sznurek jest wytrzymały na zniszczenia. Sama użytkuję w łazience taki dywanik już kilka lat. Kolor, kształt i ogólny wygląd cały czas pozostaje niezmienny. Cały czas cieszy moje oczy i spełnia swoją funkcję.

- Łatwość w utrzymaniu czystości. Wystarczy włożyć go do pralki wieczorem, ułożyć do wysuszenia i rano jest czysty i pachnący świeżością.

- Wspomniana wcześniej wchłanialność wody. Bawełna ma to do siebie, że doskonale chłonie wilgoć przy jednoczesnym łatwym odprowadzaniu wilgoci na zewnątrz.

- Wykonanie ze sznurka pozwala także na nacieszenie oka wyjątkowym designem, oryginalnymi wzorami.

- Ostatnim, lecz równie ważnym atutem naszych dywaników jest ogromny wybór kolorów. Dla kobiet jest to o tyle istotne, gdyż jako perfekcjonistki staramy się, aby każdy szczegół współgrał ze sobą. A chęć zmiany odbywać się może niezmiennie, bez konieczności skomplikowanych remontów.

Zachęcam do zajrzenia do naszych propozycji, szerokiego wyboru dywaników łazienkowych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl