Jakość produktu a cena 0
Jakość produktu a cena

Prowadząc sklep z wyrobami własnej produkcji olbrzymią przyjemność sprawia mi (i pewnie każdemu właścicielowi sklepu) zaangażowanie klientów. Lubię kiedy zwracacie się do nas z pytaniami, kiedy kierujecie do nas swoje uwagi i spostrzeżenia. Jeszcze większą satysfakcję dają nam Wasze pozytywne komentarze i opinie. Czuję wtedy, że to co robimy jest potrzebne i przydatne.

Jednak zdarza się też, że pojawia się komentarz „bardzo ładne te koszulki nocne ale drogie”. Ponieważ tego typu głosy nie są odosobnione uznałam, że wymagają one kilku słów wyjaśnienia.

Skąd się bierze cena

O jakości i pomocy w wyborze tkanin, z jakich uszyte są Wasze ubrania pisałam już w artykule „Dlaczego rodzaj i jakość tkanin ma znaczenie?”. Kiedy już zdecydujecie się na odzież z tkanin naturalnych i przewiewnych, widać gołym okiem różnice w cenach w różnych sklepach. Jakiś czas temu pewna Pani na Facebooku w komentarzu do mojego posta napisała: „fajna bielizna nocna ale czasem płacimy za renomę”. Hmm …, miło byłoby mi gdyby moi klienci płacili tylko za renomę. Ale w moim przypadku tak nie jest. Zapewniam też, że nigdy nikt nie będzie w moim sklepie płacił tylko za renomę. Moi klienci otrzymują wyłącznie wysoką jakość. Ta sama klientka napisała dalej, że „nie kwestionuję jakości produktu ale fakt, że jesteśmy w Polsce i tu się zarabia tak a nie inaczej”. I na tym chciałam się skupić. Jesteśmy w Polsce i kupujmy od polskich producentów. Wspierajmy siebie nawzajem.

Skąd bowiem bierze się cena piżamy. Jak zapewne wiecie na cenę składa się koszt materiałów, koszt uszycia, zus, podatki, maszyny i jeszcze można długo wymieniać. W misji mojej marki postawiłam na wysokiej jakości polskie produkty. Kupuję więc materiały od polskich producentów. Wyjątkowo, kiedy nie mogę czegoś znaleźć sięgam najdalej po producentów z Unii Europejskiej. Korzystam z krajowych, lokalnych szwalni. I już te elementy sprawiają, że cenowo nie jestem w stanie konkurować z produktami sprowadzanymi z Chin. Uwierzcie mi, zdarzało mi się zaglądać na AlliExpress. Widząc tamtejsze ceny, karta kredytowa sama mi się rwała do zakupów. Ale nie. Wolę dać zarobić polskiemu producentowi tkanin, dobrej polskiej krawcowej i wiem, że będą klienci, którzy zrobią u mnie zakupy doceniając to, że otrzymuje dobry jakościowo produkt a jednocześnie wspólnie wspieramy rozwój naszej gospodarki. Być może zabrzmiało to zbyt patetycznie ale właśnie o to w tym wszystkim chodzi.

Dlaczego dobrej jakości bawełna nie jest tania

Ale na cenę nie wpływają wyłącznie duże koszty pracy i podatków. Olbrzymią rolę odgrywa jakość materiałów. Wybieram wyłącznie tkaniny i materiały wysokiej jakości. Sprawdzam je, testuje, poddaje różnym próbom zanim wykorzystam je do szycia bielizny nocnej. Podobnie rzecz się ma z materiałami do wytwarzania dodatków do domu. Sporo musiałam przetestować i poszukać opinii innych rękodzielników aby przekonać się, które włóczki czy sznurki nadają się do wykorzystania. Wszystko po to abyście dostali produkt najwyższej jakości.

Materiały, których używam do szycia koszul nocnych, piżam czy szlafroków to tkaniny, które posiadają certyfikat Oeko-Tex Standard 100. To znany na całym świecie znak bezpieczeństwa, gwarantujący, że produkty którym go przyznano są wolne od substancji szkodliwych. W Polsce proces certyfikacji prowadzi Instytut Włókiennictwa w Łodzi, Zakład Certyfikacji TextilCert. Kupując naszą koszulę nocną masz pewność, że Twoje zdrowie jest bezpieczne.

Kupuj rozsądnie

Mam nadzieję, że udało mi się pokazać Wam, że ceny w naszym sklepie to wynik szeregu czynników, wśród których najważniejszą rolę odgrywa jakość i wysoki standard. Mogłabym kupować tanie, marnej klasy materiały ale wówczas zaprzeczyłabym swoim wartościom. I tak jak nie ubiorę swojego syna w bawełnę wątpliwego pochodzenia, tak też Wam nie wcisnę czegoś takiego.

A na koniec, przedstawiam Wam obrazek, który często się przewija w grupach Facebookowych zrzeszających przedsiębiorców, którzy tak jak ja zmagają się z pytaniami o cenę.

Standard i jakość

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl