Jak pielęgnować bieliznę nocną 0
Jak pielęgnować bieliznę nocną

Pielęgnacja bielizny nocnej

Pielęgnacja koszul nocnych i piżam jest stosunkowo prosta. Jednak jak to czasami bywa jest też pewne „ale”. W przypadku bielizny nocnej to „ale” ma związek z delikatnością tkanin z jakich są wykonane. Jak już pewnie wiecie do szycia naszych produktów używamy wyłącznie tkanin naturalnych i przewiewnych jak bawełna i wiskoza. Nie są to materiały szczególnie wymagające. Jednak aby zachować ich ładny wygląd na dłużej warto zwrócić uwagę na kilka detali dotyczących ich pielęgnacji.

Pierwsza zasada – czytaj metki

Każdy producent odzieży ma obowiązek poinformować Was jaki jest sposób konserwacji odzieży. Zazwyczaj na metkach podane są symbole pielęgnacji. Te podstawowe zapewne znacie. Jednak jeśli któryś z symboli będzie dla Was niezrozumiały zapraszamy do naszego artykułu „Co oznaczają symbole na metkach”.

Pranie koszul nocnych i piżam

Jak prać koszulę nocnąBawełniane i wiskozowe piżamy możecie spokojnie prać w pralce. Ważne jest tylko aby były prane w temperaturze nie większej jak 40 stopni C. W wyższej temperaturze, tkaniny bawełniane i wiskozowe mogą się lekko skurczyć. W dzisiejszej dobie doskonałych proszków i płynów do prania termperatura 40 stopni jest naprawdę wystarczająca.

Pewnie dla większości z Was jest oczywistością, że osobno pierzemy kolory i osobno białe ubrania. Muszę to jednak podkreślić, ponieważ szczególnie białe, bawełniane koszulki nocne są wrażliwe na „chwytanie” koloru z innych ubrań.

Prasowanie

Jak prasować piżamęProducent tkanin z jakich szyjemy dla Was odzież, zaleca aby zarówno bawełnę jak i wiskozę prasować maksymalnie w 150 stopniach C. Od siebie dodam jeszcze, że zalecam prasować na lewej stronie. Szwy ubrań są bowiem nieco grubsze od reszty i mogą sprawić, że przy prasowaniu mogą się odbić i lekko wyświecić. Szczególnie wrażliwe na wyświecanie są ciemne tkaniny.

Wiele naszych (i nie tylko) modeli koszul nocnych jest wykończonych koronkami. Należy bardzo ostrożnie prasować taką bieliznę, ponieważ koronki są poliestrowe zatem temperatura ich prasowania jest dużo niższa. Mając żelazko ustawione na bawełnę bardzo łatwo wówczas przypalić koronkę.

Suszenie

Jak suszyć koszule nocneBieliznę nocną suszymy na suszarce w pozycji pionowej. Tu nie ma żadnej filozofii. Jedną tylko mam uwagę do suszenia koszul i piżam z wiskozy. Ten rodzaj tkaniny pod wpływem wody robi się sztywny. Dlatego dobrze jest wieszając koszulkę uformować ją i wygładzić.

Przechowywanie bielizny nocnej

Niby znowu prosta sprawa ale … Bawełnianą i wiskozową bieliznę należy przechowywać złożoną na płasko. Nie zalecam wieszania na wieszakach. A to z powodu zawartości w tkaninie elastanu, który może prowadzić do rozciągnięcia i zniekształcenia koszulki od wieszaka.

Mam nadzieję, że rozwiałam Wasze wątpliwości i będziecie cieszyć się długim żywotem koszulek nocnych i piżam.

Pozdrawiam serdecznie

Ewa Kulik

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl