8 marca – czyli od kobiet dla kobiet 0
8 marca – czyli od kobiet dla kobiet

Zdecydowanie jest to jeden z moich ulubionych dni, tuż po moich urodzinach – kiedy mogę poczuć się wyjątkowo. Budzę się rano, a na mojej zaspanej buzi maluje się uśmiech, bo wiem, że ten dzień mogę spędzić tak, jakbym sobie życzyła.

 Jak to jest być kobietą?

Ktoś niedawno powiedział mi, że mam olbrzymie szczęście rodząc się jako kobieta. Nie do końca zgadzam się z tą opinią, ponieważ dostrzegam, jakie trudności stwarza moja płeć. Czy jest wśród nas choć jedna, która uważa, że jej życie od samego początku było usłane różami, a dotychczasowe osiągnięcia to tylko efekt tego, że w dzieciństwie bawiła się lalkami? Moim zdaniem, bycie kobietą to jedna z najtrudniejszych ról do odegrania w życiu. W czasach historycznych traktowane byłyśmy przedmiotowo, a w czasach współczesnych jesteśmy „filarami” podtrzymującymi dachy naszych domów.

Wielu z moich znajomych, którym zadałam pytanie: „Z kim masz lepszą relację/ z kim lubisz porozmawiać w gorszy dzień?” odpowiadało: „z mamą/babcią/siostrą/ciocią”. Większość z nas ma również bliskie naszemu sercu przyjaciółki, przed którymi potrafimy się otworzyć. Uważam, że jest to wynik podobnych doświadczeń oraz umiejętność słuchania się nawzajem.

Poczuj się kobieco

Przyjaźń kobiet

Do dziś z mamą i siostrą robimy sobie dzień piżamowy. Jest to dzień, w którym ubrane w ulubione, przytulne piżamki spędzamy czas z kubkiem herbaty i ulubioną książką. Nic nas nie goni, a czas płynie spokojnie. Jest to czas, gdy w 100% mogę oddać się rodzinie i budowaniu bliskości z nimi.

Niech ten dzień będzie dla Ciebie wyjątkowy tak, aby siedząc w szlafroku na kanapie móc powiedzieć samej sobie, że jesteś idealna i zasługujesz na chwilę dla siebie. Pozwól sobie na docenianie drobnych gestów i celebrowanie chwil, które mają wartość sentymentalną.

 Jak już wspomniałam 8 marca jest dniem wyjątkowym. Jeśli pragniesz spędzić go w samotności, bo tydzień w pracy dał Ci w kość lub też masz chęć po prostu przez jeden dzień pobyć sama ze swoimi myślami - zrób sobie ciepłą kąpiel, wypij lampkę wina i się zrelaksuj.

Jeśli jednak jesteś typem „księżniczka ma wychodne” to umów się z koleżankami na wieczorną kolację. Ubierz się szykownie, zarezerwuj stolik w dobrej restauracji i baw się, jak za dawnych lat.

Panowie – misja specjalna

Postarajcie się, aby Wasze partnerki w tym wyjątkowym dniu naprawdę mogły się zrelaksować. Zaproście je do restauracji lub przygotujcie sami elegancką kolację, prawcie im komplementy i pozwólcie sobie na przeżycie nastoletnich chwil.

Drogi Mężczyzno! Przypomnij sobie, gdy ujrzałeś ją po raz pierwszy. Jak się wtedy czułeś? Pozwól sobie na ponowne zakochanie się w tej cudownej kobiecie, która jest dla Ciebie przecież najpiękniejszą istotą na świecie. 

Aby bajka trwała wiecznie…

Kobiety

Życzę Wam, abyście każdego dnia odnosiły sukcesy w życiu codziennym i spełniały swoje marzenia, szczególnie te najskrytsze. Celebrujcie każdy dzień i akceptujcie siebie takimi, jakimi jesteście.

Każda z Was jest piękna. I tego piękna nie bójcie się okazywać, niech świat zapamięta tę wyjątkowość jaką niesiecie ze sobą!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl